Duvar Kağıdı Uygulama

Duvar Kağıdı Döşeme

NAVİGASYON

Kampanyalardan Haberdar Ol?

Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresini yada GSM Numaranı Bırakman Yeterli. Kampanya İletişim Onayı İçin Seninle İrtibata Geçeceğiz.

Duvar Kağıdı Uygulama

Duvar Kağıdı Uygulama


Tüm duvar posteri ve duvar kağıdı ustası uygulamaları kendi ekiplerimizce uygulanmıştır. Duvar kağıdını uygulamaya başlamadan önce duvar kağıdının zevkinize uygun olmasına dikkat edin. Banyo ve mutfak gibi nemli yerlere normal duvar kağıdı yerine vinil duvar kağıdını tercih ediniz. Duvar kağıtlarınızı seçerken duvarlarınızın durumu da önemlidir. Duvarlarınızda pürüzler fazla ise bu durumda seçilen duvar kağıtları ya kalın olmalı ya da desenlerinin fazla olması gerekir.

Duvar kağıdını uygulamaya başlamadan önce birtakım hazırlıkların tamamlanmış olması gerekiyor. Bu hazırlıkları şöyle sıralayabiliriz.

  • Ev ile ilgili bütün tadilat işleri bitirilmiş olmalı,
  • Şap işlemi bitmiş olmalı,
  • Evin pencere ve kapıları takılmış olmalı,
  • Zemin işinin bitmiş olması,
  • Elektrik malzemelerine ait iç üniteler takılmış olmalı,
  • Duvarlarda kara sıva veya alçı sıva varsa bunların üstü saten alçı ile örtülmelidir. Saten alçıyı uyguladıktan sonra yüzeyin pürüzsüz olması için duvarın zımparalanması gerekir.

Duvar kağıdı uygulanacak yüzey kuru olmalıdır. Duvar kağıdını keserken hem alttan hem üstten 5 - 6 cm fazlalık bırakın. Kestiğiniz ilk kağıdınız sizin şablonunuz olsun ki her defasında tekrardan ölçmek zorunda kalmazsınız. Duvara uygulayacağınız duvar kağıdını her zaman biraz fazla alın. Duvar kağıdı kaplamada en önemli nokta desenleri denk getirmektir. Gelecekte de boya yaptırmak istiyorsanız boyanabilir duvar kağıtlarını tercih edin. kağıdı duvara 90?C açıyla uygulayın. Kağıdı, duvara üst taraftan yapıştırmaya başlayın. duvar kağıdının ani kurumasını engellemek için kapı ve pencereleri kapatın.