Alçıpan

Ankara alçıpan Alçıpan İşleri

Alçıpan

Alçıpan


Alçıpan işleriyle ilgili satış ve uygulamaları Diğer bir ismiyle alçı levha duvar veya asma tavan yapımında kullanılan, alçıdan yapılmış ve iki tarafı kâğıt kaplı bir levhadır. Alçıpan, hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı çok iyi olan, istenilen her şekli alabilen ve çabuk uygulanabilir bir özelliğe sahiptir.

6mm kalınlığında olan alçı levhalar kolay bir şekilde bükülebildikleri için dekoratif elemanların yapımında kullanılır. 7.5 ve 9.5 mm kalınlığında olan alçı levhalar hafif olmaları sebebiyle asma tavanlarda ve daha kalın olanlar ise bölme duvarların yapımında ve özel yapımlarda kullanılır.

Alçıpan esnek bir yapıya sahiptir. Mükemmel bir ses ve ısı yalıtım malzemesidir. İçinde bulunduğu ortamın nem dengesini ayarlar. Alçıpandan yapılan bölme duvarlar yer kaybına neden olmazlar. Hızlı ve kolay bir montajı olduğu için hem zamandan hem de işçilikten size zaman kazandırır.

Alçıpan çeşitleri ve özellikleri bej renkli genel uygulamalarda uygun serisidir,

Mavi renkli alçıpan ıslak zeminli duvar ve tavan yüzeylerine uygulanır.

Pembe renkli alçıpan yangına karşı dayanıklı olup yangın olası duvartavan yüzeylerinde uygulanabilir.

 


 

Alçıpan Nedir:

Alçı Levha. Duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levha, genel adıyla kartonlu alçı levha. Alçıpan(R) bir marka adı olmakla beraber gündelik dilde "kartonlu alçı levha" karşılığı olarak kullanılır.

Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenler ile inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı Alçıpan Markaları: