Asma Tavan

Asma Tavan İşleri

Asma Tavan

Asma Tavan


Asma tavan var olan tavanın altına yeni bir tavan yapma demektir. Dekoratif bir görüntü sağlamak için alçıpan, taşyünü, metaltavan ve suntalam gibi malzemelerden yapılır. Asma tavan bazen ısı yalıtımı olarak da yapılır. Klasik tavana göre oldukça hafiftir. Tavana ek bir yük getirmez. Kolay takılır ve çabuk sökülür. Yangına dayanaklıdır. Yankıyı ve ısı kaybını engeller. Gürültüyü yok eder. Neme dayanıklıdır, terleme yapmaz. Kolay temizlendiği için bakteri üretmez. Bundan dolayı hijyeniktir.

Ses akustiğini düzenleme, ısı yalıtımı sağlama, aydınlatmanın düzenlenmesi, kötü duran tesisatın gizlenmesi gibi durumları asma tavan sayesinde kapatabilirsiniz. Asma tavanlar özellikle insanların toplu olarak kullandıkları toplantı ve konferans salonlarında, otellerin lobileri, bürolar, lokantalar, gazino ve hastaneler, büyük mağazalarda, spor salonlarında ve daha birçok yerlerde kullanılmaktadır.

Asma tavan kullanımı günümüzde gittikçe yaygınlaşan bir uygulama olarak gözümüze çarpmaktadır. Rahatlığı ve konforlu oluşu asma tavanları özellikle evlerde yaygın hale getirmektedir.

Asma tavanlar ses ve ısı izolasyonu içinde yapılmaktadır bunun dışında dekorasyon amaçlı olarakda kullanılır, yapımı için alçıpan kullanılmaktadır.