Dış Cephe Boyama

Ankara Dış Cephe Boyama işleri

Dış Cephe Boyama

Dış Cephe Boyama


Evlerin iç mekânlarının seçiminde boya ne kadar önemliyse binaların dış cephelerinin boya seçimi de hem estetik hem de dayanıklılık açısından oldukça önem taşımaktadır. Dış cephe boyası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta binanın içinde bulunduğu iklimsel şartlar ve boya yapılacak yüzeyin özellikleridir. Aşırı yağışlı ve nemli iklimlerde seçilen boyanın neme ve yağışa dayanıklı olması gerekmektedir. Bu tür iklimlere en uygun boya silikonlu dış cephe boyasıdır.

İklim az yağışlı ve güneşli ise o zaman boya neme dayanıklıktan ziyade güneş ışınlarına dayanıklı olmalıdır. Renk olarak açık renkli boyalar tercih edilmelidir. Düzgün, ince ve sıva yapılmayan bina yüzeylerinde düz boyalar yerine grenli boyaların kullanılması yüzeyde yapılan hataları örtecektir.

Binalara yapılan dış cephe boyalarının performansı kullanılacak malzemenin yanında işçiliğin kalitesi de önem taşımaktadır. Hatalı uygulamalar faydadan çok zarar verecektir. Binaların dış cephelerinin boyanmasında uzman firma ve ekibiyle çalışmanız size hem zaman kazandıracak hem de sizi maddi kayıplardan koruyacaktır.