Isı Yalıtımı

Isı ve Ses Yalıtımı İşleri

Isı Yalıtımı

Ankara ısı yalıtımı iş yeri ve binalarda ki ısı yalıtımı en az binaların temeli kadar büyük önem taşımaktadır. Temelsiz bir ev etrafına ne kadar tehlike saçıyorsa yalıtımsız bir bina da o derece tehlikelidir. Yalıtımı olmayan bir ev daha fazla yakıt harcar ve maddi harcamalar daha fazla olur. Önerimiz Sizin yapmanız gereken tek bir kere masraf yaptırarak evinize ısı yalıtımı uygulatmak ve faydalarını görmektir. ilk birinci yıl da evinize bütçe kalmasını sağlayacaktır.

Apartman binaların cam kalınlığı oldukça önem taşır. Güneye bakan camlar ince, kuzey tarafa bakan camlar kalın olur. Eğer kış soğuk diye evinizin tüm camlarını kalın yaptırırsanız bu seferde güneş ışınlarını engellemiş olursunuz. Sıcak diye de ince camlar kullanmanız evinizin soğuk olan kuzey cephesinden soğuk almanız demektir. Camlarınız hem ses hem de ısı yalıtımlı olmalıdır.

Binanızın dışından ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yapılmamışsa mutlaka evinizin iç dışa bakan yüzey duvarlarını ses yalıtımı yaptırmanızda büyük faydalar sağlayacaktır küçük bir ısı sayesinde osa ısı ortamını dengeler daha çabuk ve evin ısısını da dengelemiş olur.

Camlarınızın pencere bantlarını 2 yılda bir yenilemeniz iyi olacaktır. Ucuz malzemeler kullanmayın. İnşaat öncesinde evinize mutlaka iç yalıtım yaptırmayı unutmayın. Özel alaşımlı köpükler kullanın. Evinizin bulunduğu yer çok rüzgâr alıyorsa çatınızı kiremit yaptırmayın. Çatı kaplama malzemeleri kullanın. Açık renk malzemeler kullanmanız güneş ışığından daha fazla faydalanmanızı sağlayacaktır. Evinizde mümkünse ev halısı kullanın.